32 روستای بالای 50 خانوار استان قزوین فاقد راه آسفالته هستندحسین رحمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، مجموع راه های 32 روستای یاد شده را 178 کیلومتر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر عملیات اجرایی آسفالت 21 روستا در دست اقدام است.
وی، اولویت نخست آسفالت راه های روستایی را برای روستاهای بالای 50 خانوار دانست و یادآور شد: این در حالی است که 141 روستای بین 20 تا 50 خانوار این استان به طول 586 کیلومتر نیز فاقد راه آسفالته هستند.
رحمانی اضافه کرد: برخی از راه های روستایی بدون آسفالت استان نیز در مناطق روستاهای هدف گردشگری واقع شده اند که برای رشد و توسعه صنعت گردشگری نیازمند آسفالت می باشند و طول این راه ها نیز 226 کیلومتر است.
رئیس اداره نظارت بر ساخت راه های روستایی استان قزوین در ادامه افزود: این در حالی است که 723 کیلومتر از راه های آسفالت شده روستایی استان مربوط به سال های گذشته بوده که با از بین رفتن سطح رویی آنها، نیازمند روکش آسفالت هستند.
ویریال اعتبار لازم برای آسفالت راه های روستایی استان قزوین را سه هزار و 850 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با توجه به اعتبارات اندک سالانه ما در این بخش، مجبور هستیم که هر پروژه راه روستایی را در مقاطع مختلف و طی چند سال به انجام برسانیم.
به گفته وی، اعتبار آسفالت راه های روستایی استان قزوین در سال 95 بالغ بر 170 میلیارد ریال بوده که تاکنون تنها 44 میلیارد آن محقق شده است.
استان قزوین دارای پنج هزار و 316 کیلومتر راه روستایی بوده که 2 هزار و 613 کیلومتر آن آسفالته و 2 هزار و 703 کیلومتر آن نیز شوسه و خاکی است.
8054*6128
خبرنگار: رضا اسدی**انتشار دهنده: وحید مقدم سلیمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید