138 المان ملی و جهانی در پارک صلح ملل ملایر نصب می شودبه گزارش ایرنا علیرضا رضایی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون المان هایی همچون خیام، پل ورسک، برج ایفل، طاق بستان، برج پیزا، تخت جمشید، آکروپولیس یونان، آرامگاه حافظ شیراز نصب و محوطه سازی و فضای سبز مجموعه نیز انجام شده است.
وی مجموعه تفریحی و توریستی مینی ورد(پارک صلح ملل) را یکی از جاذبه های مهم گردشگری این شهر برشمرد و افزود: تا اواخر سال 92 بیش از 30میلیارد ریال اعتبار برای این مجموعه هزینه شد که از سال 93 تاکنون حدود 37 میلیارد ریال برای تکمیل آن هزینه شد
وی با بیان اینکه از سال 93 تاکنون بیش از 722 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح ها و فعالیت های عمرانی شهرداری ملایر هزینه شد ه است گفت:
این اعتبارات برای ایجاد بازارچه های محلی، سوغات سرا در ورودی های شهر، پارکینگ طبقاتی، تکمیل چندین ساختمان تجاری و اداری سطح شهر و بوستان های ورودی شهر هزینه شد که عمده ترین اعتبار برای احداث تقاطع های غیرهمسطح میدان انقلاب با 151 میلیارد ریال بوده است.
رضایی بیان کرد: بام ملایر دیگر مجموعه تفریحی و توریستی این شهر است که تا اواخر سال 92 برای احداث این مجموعه حدود 140 میلیارد ریال هزینه شده و از سال 93 تاکنون حدود 19 میلیارد ریال برای تکمیل دیوار آبشار، رستوران کوروش، دوازه های بام، متل ها و برکه های بام هزینه شده است.
شهردار ملایر اظهار کرد: در حال حاضر 317 نیروی شهرداری به صورت مستقیم و 310 نیرو به صورت غیرمستقیم زیر نظر شهرداری ملایر است که از سال 93 تاکنون 43 میلیارد ریال برای نیروهای بازنشسته سنوات پرداخت شد.
وی ادامه داد: تعداد صدور پروانه های ساخت و ساز از 150 فقره در سال 93 به 87 مورد در سال 94 رسید که با رشد نسبی به 145 فقره صدور پروانه در سال 95 افزایش یافت که 100 میلیارد ریال سال گذشته پروانه صادر کردیم.
وی با بیان اینکه شهرداری ملایر با وجود کاهش درآمدها هیچ بدهی به کارکنان خود ندارد، گفت: شهرداری ملایر سالیانه 60 میلیارد ریال برای نظافت سطح شهر و 50 میلیارد ریال برای حفظ و توسعه فضای سبز هزینه می کند.
رضایی بیان کرد: با وجود اینکه سال 93 اوج بحران مالی دولت بود، شهرداری ملایر در این سال 125 میلیارد ریال اعتبار جذب کرد و سال 94 حدود 30میلیارد ریال و سال گذشته 50 میلیارد ریال از اعتبارات دولتی اخذ کردیم.

*530 میلیارد ریال به املاک شهرداری ملایر اضافه شد
وی تمرکز روی توافق های املاک را از دیگر اقدامات شهرداری ملایر عنوان کرد و افزود: از سال 93 تاکنون 122 باب مغازه، 29 واحد آپارتمان، 46 واحد تجاری، 104 قطعه زمین و 32 هزار مترمربع فضای سبز با اعتبار 530 میلیارد ریال به املاک شهرداری ملایر اضافه شده است.
شهردار ملایر یادآور شد: علاوه بر خرید املاک، از سال 93 تاکنون 230 میلیارد ریال نیز برای پرداخت حق الزحمه به پیمانکاران فروش املاک داشتیم که عمده این مبلغ به پیمانکار تقاطع های غیرهمسطح میدان انقلاب با 151 میلیارد ریال واگذار شده است.
رضایی گفت: با وجود اینکه تعداد صدور پروانه های ساخت و ساز یک سوم کاهش پیدا کرد، اما بودجه شهرداری ملایر در سال 95 با مبلغ 480 میلیارد ریال محقق شد و با وجود مشکلات مالی تفاوت بودجه نسبت به سال های قبل حدود 20 تا 30 میلیارد ریال بوده است.
وی همچنین میزان مطالبات شهرداری ملایر از اشخاص حقیقی و حقوقی و دستگاه های اجرایی را 935 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در مجموع شهرداری ملایر 82 میلیارد ریال به اشخاص حقیقی و حقوقی بدهی دارد که 20 میلیارد ریال هم اکنون اسناد خزانه در شهرداری ملایر موجود است.
وی در حوزه خدمات شهری نیز به اجرای 119 هزار مترمربع پیاده رو سازی، 690 هزار مترمربع آسفالت ریزی و 166 هزارو 500 مترمربع جدولگذاری از سال 93 تاکنون اشاره و بیان کرد: در این حوزه اقدام جهادی انجام گرفته است.
وی در خصوص تعریض خیابان های شهدا و شهید مصطفی خمینی نیز بیان کرد: حدود 732 باب مغازه و ملک تجاری در این 2 خیابان وجود دارد که با شروع طرح تعریض از سال 73 تاکنون، تعداد 224 واحد تعریض شده و برای تعریض 500 واحد باقیمانده حدود 800 میلیارد ریال باید هزینه کنیم.
شهردار ملایر همچنین نامگذاری معابر و کوچه ها به نام و تمثال شهدا، انتخاب شهردار مدرسه، افتتاح سرای اهل قلم، آموزش شهروندی و برگزاری آیین ها و جشنواره های مختلف و تدوین برنامه پنج ساله شهرداری را از دیگر اقدامات در حوزه فرهنگی ورزشی عنوان کرد و گفت: حدود 25 هزار نفر ساعت از کارکنان شهرداری ملایر تحت آموزش قرار گرفتند.
رضایی از دیگر اقدامات در حوزه حمل و نقل و ترافیک، آتش نشانی، پارک ها و فضای سبز، حوزه تاکسیرانی و اتوبوسرانی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر سرانه فضای سبز ملایر 19.5 مترمربع است که از میانگین کشوری بالاتر است.
وی اضافه کرد: سال 94 حدود 231 دستگاه و سال گذشته 165 دستگاه خودروی فرسوده در ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری بازسازی شد.
طبق درجه بندی شهرداری های کشور از یک تا 12، شهرداری ملایر در درجه 9 قرار دارد که چهار سازمان نیز زیر نظر این شهرداری اداره می شود.
شهرداری ملایر دارای 2 منطقه شهرداری یک و 2 است و 317 نیرو به صورت مستقیم و 310 نیرو به صورت غیرمستقیم زیر نظر این شهرداری فعالیت می کنند.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
2087/7528
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید