یک میلیارد دلار صرفه‌جویی با کاهش زمان تعمیرات اساسی در پارس جنوبیبه گزارش ایرنا روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی،روز سه شنبه به نقل از سید مهدی شفیعی مطهر اعلام کرد: هدف اصلی این امور تولید پایدار و ایمن با حفظ سلامت تجهیزات و کاهش زمان تعمیرات اساسی است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بازرسی‌ بر روی تجهیزات با تکنولوژی روز صورت می‌گیرد، گفت: شاخص استراتژیک اثربخشی بازرسی فنی در سال جاری به 99 درصد ارتقا پیدا کرده است.
شفیعی افزود: با شناسایی مکانیزم‌های تخریب مهم هزینه‌های تعمیراتی نیز بهینه شده است.
وی افزایش طول عمر تجهیزات با پیشنهاد و راهکار توسط بازرسی فنی را از دیگر وظایف این امور عنوان کرد و گفت: در حال حاضر نگرانی خاصی در مورد تجهیزات مجتمع نداریم.
رئیس بازرسی فنی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: هم‌اکنون بیش از 12 هزار شیر اطمینان، بیش از هزار و 500 مبدل حرارتی و بیش از 2 هزار و 500 مخزن تحت فشار تحت پوشش بازرسی فنی است.
وی افزود: بیش از 500 برج تحت فشار، قریب به 60 تانک ذخیره و بیش از 40 دیگ بخار نیز از دیگر تجهیزات مکانیکی است که بازرسی فنی تحت نظر دارد.
به گفته وی در کنار همه این بازرسی تجهیزات موضوع مدیریت دارایی‌هاو خوردگی و تجهیزات برق و ابزار دقیق نیز زیر نظر این امور انجام می‌شود.
7212/ 6045** خبرنگار: عبدالصمد شهریاری ** انتشار دهنده: اکبر اقبال مجردانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید