چهارمحال وبختیاری رتبه نخست مولفه های ملی محیط کسب و کار را کسب کردتهمتن عبدالهی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، پایش محیط کسب و کار را براساس ارزیابی تشکل های اقتصادی کشور طبق 21 مولفه، بصورت فصلی انجام می دهد که براساس این ارزیابی در سال 95، رتبه نخست به چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته است.
وی بیان کرد: در این پایش مولفه های ملی محیط کسب و کار در قالب پرسشنامه در اختیار اتاق اصناف، تعاون و بازرگانی و تشکل های اقتصادی قرار می گیرد و نتایج آن بصورت رتبه بندی استانها منتشر می شود.
وی اظهار کرد: کسب این رتبه در فراهم سازی شرایط لازم برای ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری استان تاثیر بسزایی دارد.
عبدالهی ادامه داد: مولفه های محیط کسب و کار عواملی نظیر ارائه تسهیلات بانکی، دشواری تامین مالی، محدودیت دسترسی به خدمات آب، برق، گاز، ارتباطات، بی ثباتی قیمتها، سیاست ها و قوانین و مقررات ناظر بر محیط کار را شامل می شود که تاثیرگذار در عملکرد بنگاه های اقتصادی و خارج از کنترل مدیران این بنگاه هاست.
وی با بیان اینکه بهبود محیط کسب و کار برای بنگاه های کوچک و متوسط بسیار حائز اهمیت است، بیان کرد: از آنجا که بنگاه های بزرگ تا حدودی با صرف هزینه و انجام اقداماتی موثر در تغییر فرهنگ مصرفی قادر به مهار برخی عوامل خارجی تاثیرگذار بر عملکرد خود هستند، محیط کسب و کار عمدتا برای بنگاه های کوچک و متوسط بررسی و مطالعه می شود.
به گزارش ایرنا، این ارزیابی بین حدود 280 تشکل اقتصادی سراسر کشور انجام گرفته است.
خبرنگار:شکوفه سلیمانی**انتشار:جهانبخش صفری
8125/6021انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید