نماینده موافق: باید حجتی را پدر کشاورزی ایران بنامیمبه گزارش ایرنا،«شهباز حسن پور بیگلری» در جلسه علنی عصر چهارشنبه بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم در مجلس شورای اسلامی در موافقت با «محمود حجتی» به عنوان وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی دولت دوازدهم اظهار داشت: حجتی مرد بی ادعا، مرد خستگی ناپذیر، مرد کار و تلاش، رزمنده بی ادعای هشت سال دفاع مقدس، سنگر ساز بی سنگر، مرد بی حاشیه دولت و فردی است که فرمایش امام راحل و رهبر معظم انقلاب را در عمل پیاده کرد.
حسن پور خاطر نشان کرد: سخن گفتن بسی سخت است و دشوار اما خوشحال هستم که بگویم اعضای کمیسیون کشاورزی و اکثریت مجلس سه روز قبل از معرفی اعضای دولت نگران بودند که چند چهره تاثیر گذار را در کابینه دولت دوازدهم نداشته باشیم یکی از این چهره ها حجتی بود.
وی تاکید کرد: خدمات حجتی را امروز باید از کشاورزان پرسید آیا کسی هست در دورترین روستاهای کشور که حجتی را نشناسد.
این نماینده موافق تصریح کرد: اگر خدمات ارزنده حجتی و همکاران در همه بخش ها نبود، امروز می دانستید کود و سم چه مشکلاتی به همراه داشت.
حسن پور افزود: سال گذشته بیش از چهار میلیارد تومان صادرات پسته با هماهنگی حجتی داشتیم.
به گزارش ایرنا، محمود حجتی که به عنوان گزینه پیشنهادی دولت دوازدهم برای وزارت جهاد کشاورزی معرفی شده است، با پیروزی انقلاب اسلامی وارد جهاد سازندگی شد و پس از آن به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان انجام خدمت کرد.
وی سال 1373 مجری طرح سد کرخه شد و از سال 1376 تا سال 1379 تصدی وزارت راه و ترابری را بر عهده گرفت.
حجتی در سال 1379 که قانون ادغام وزارت کشاوری و جهاد سازندگی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، مدیریت و هدایت وزارتخانه جدید را عهده دار شد.
خودکفایی گندم برای نخستین بار در دوران پنج ساله تصدی وی در وزارت جهاد کشاورزی رخ داد.
در سال 1384 به عنوان رییس هیات مدیره هلدینگ عمران و مسکن بنیاد مستضعفان کشور منصوب شد.
با تشکیل دولت یازدهم در سال 1392 به عنوان وزیرجهاد کشاورزی از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت.
خودکفایی گندم و 21 درصد رشد تولیدات بخش کشاورزی در مقایسه با سال آغاز به کار دولت و رساندن آن به مرز 118 میلیون تن از دستاوردهای این دوره بود.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
سیام**1751**1561**خبرنگار: خسرو محمدی**انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید