عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران: تلاش دولت برای جبران خسارتهای اقتصادی قابل تقدیر استمحمدحسین روشنک روز دوشنبه در نشست کمیسیون‌ تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی در مشهد افزود: در این چارچوب اقدامات بسیار موثری در حوزه اقتصاد صورت گرفته که دستاوردهای ارزشمندی در پی داشته است.
وی در ادامه از تمرکز وزارت صنعت، معدن و تجارت بر صنایعی همچون خودرو و پتروشیمی گلایه و بیان کرد: تمرکز فراوان در چنین حوزه هایی باعث غفلت دولت از بخش تجارت شده لذا آنچه مدنظر بوده تاکنون محقق نشده است.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی ادامه داد: بخاطر بی توجهی به بنگاههای خرد در بسیاری از کالاها کشور به جای تبدیل شدن به مبدا کالاهای صادراتی به مقصد تولیدات سایر کشورها تبدیل شده است.

* سرمایه نقدی بانک توسعه صادرات افزایش می یابد
مدیرعامل بانک توسعه صادرات نیز در این نشست سرمایه نقدی پارسال این بانک را سه هزار و 500 میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: تلاش می شود سرمایه نقدی بانک در سال جاری افزایش یابد زیرا بانکهای جهانی بر اساس حجم سرمایه مالی با ما همکاری می کنند.
علی صالح آبادی افزود: بانک توسعه صادرات پارسال 800 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی دریافت کرد. تسهیلاتی که در بانک توسعه صادرات ارائه می شود ویژه صادرکنندگان است و افراد نخبه و شرکتهای توانمند، با دانش تجارت و توان رقابت در عرصه بین المللی می‌توانند از این ظرفیت بهره ببرند.
وی ادامه داد: بیشتر منابع بانک توسعه صادرات به صورت ارزی است. با توجه به محدودیت منابع ریالی در هر دو حوزه تولید و تجارت امکان پرداخت تسهیلات برای سرمایه‌های ثابت را نداریم لذا در بخش سرمایه در گردش تسهیلات پرداخت و در بخش سرمایه ثابت نیز تسهیلات به صورت ارزی ارائه می‌ شود.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات همچنین کاهش میزان سود تسهیلات ارزی را از برنامه های این بانک ذکر و بیان کرد: یکی از اقداماتی که در جهت کمک به صادرکنندگان صورت می گیرد ارتباط با بانکهایی است که صادرکننده ایرانی در خارج از کشور با آنها کار می کند.
وی همچنین گفت: در زمینه بخشودگی جریمه دیرکرد نیز باید اصلاحاتی صورت گیرد تا حقوق دیگر مشتریان بانک توسعه صادرات ضایع نشود.
خبرنگار: توحید آرش نیا **انتشار: حسین کریم زاده
7498/1858انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید