حفظ وزرای کارکشته نقطه قوت کابینه دوازدهم استسید علی ادیانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : حضور افرادی همچون بی طرف ، زنگنه ، حجتی و سلطانی فر در جایگاه وزارت نیرو ، نفت ، جهاد کشاورزی و ورزش که در دولت یازدهم و دولت های گذشته سابقه فعالیت به عنوان وزیر را داشتند از جمله این نقاط قوت است .
نماینده مردم قائمشهر ، جویبار ، سوادکوه ، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس از رفتار آقای روحانی در معرفی وزرای پیشنهادی کابینه دولت دوازدهم با عنوان رویکرد و رفتار اعتدال گرایانه یاد کرد و گفت : در ترکیب وزرای پیشنهادی سعی شده از فضای افراطی گری و توجه به جریان هایی که متهم به افراطی گری هستند استفاده نشود .
** پیش بینی رای آوری اکثر وزرای پیشنهادی
این نماینده مجلس اظهار داشت : با ارزیابی فضای حاکم در مجلس شورای اسلامی و نظر نمایندگان مجلس پیش بینی می کنم اکثر وزرای پیشنهادی آقای روحانی از مجلس رای اعتماد بگیرند .
وی اضافه کرد : احتمالا از میان وزرای پیشنهادی حداکثر چهار وزیر رای نتوانند از مجلسیان رای اعتماد بگیرند .
** پیرتر شدن کابینه
نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با مقایسه کارآمدی کابینه دولت یازدهم و کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم ، گفت : در این مقایسه معدل قابلیت و کارآمدی دولت پیشنهادی دولت دوازدهم پایین تر و ضعیف تر از دولت یازدهم است .
وی از جمله عوامل پایین بودن کارآمدی بودن کابینه دولت دوازدهم را پیرتر شدن سن این دولت اعلام کرد و افزود : سن دولت دوازدهم در مقایسه با دولت گذشته یک و نیم سال پیر تر شده است .
ادیانی گفت : بخصوص این که اگر وزیر پیشنهادی ارتباطات در کابینه دولت دوازدهم حذف شود این پیر شدن کابینه بیشتر محرز می شود .
نایب رئیس کمیسیون انرزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وعده های انتخاباتی رئیس جمهور ، گفت : در حالی که در آن برهه زمان جوانگرایی کابینه دولت دوازدهم از سوی آقای روحانی عنوان شد که این موضوع با اعلام کابینه پیشنهادی محقق نشده است .
** جای خالی وعده به کارگیری وزیر زن در کابینه دولت دوازدهم
وی استفاده از زنان متعهد و لایق در بدنه دولت دوازدهم به عنوان وزیر و نیز معاونان را دیگر وعده رئیس جمهور عنوان کرد و افزود : اما در وزرای پیشنهادی جایی برای زنان لحاظ نشده است .
ادیانی استفاده نشدن از قومیت ها را به عنوان دیگر ضعف کابینه دولت دوازدهم ذکر کرد و گفت که باید این مساله از سوی رئیس جمهور در پیشنهاد کابینه دولت مورد توجه قرار می گرفت .
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی ** انتشاردهنده : حسن فلاحتی
2096/1654انتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید