ثبت افزون بر 125 میلیون تردد در راه های گیلانبه گزارش ایرنا، محمدرضا نازک کار عصر چهارشنبه در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی استان افزود: طی سال گذشته ، 306 میلیون و 215 هزار و 506 دستگاه وسیله نقلیه در جاده های استان تردد کردند.
وی با اشاره به وجود سامانه های نظارتی راه های استان گفت: در تردد های انجام شده در راه های استان ، از ابتدای امسال تا کنون، سامانه ها ثبت تخلف سرعت در محورهای مواصلاتی استان 30هزار و 359 مورد تخلف را در راه های استان ثبت کردند.
نازک کار میزان تخلف ثبت شده در استان طی سال گذشته را نیز بیش از 70 هزار و 170 مورد عنوان و تصریح کرد: درحال حاضر محورهای برونشهری استان مجهز به 22 سامانه نظارت تصویری و 16 سامانه فعال ثبت تخلفات عبور و مرور می باشند.
وی یادآور شد: در راستای ارتقای ایمنی تردد برای کاربران جاده ها و نیز تجهیز محورهای استان به سیستم های حمل و نقل هوشمند، 11 سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور جدید در محورهای آزادراه قزوین – رشت ، جاده قدیم رشت- لوشان ، رشت- فومن و فومن- سراوان در سال 95 راه اندازی شده است.
نازک کار اضافه کرد: با راه اندازی سامانه های جدید تعداد دوربین های ثبت سرعت در محورهای برونشهری استان به 16 دستگاه افزایش یافته است.
وی ثبت آمار تردد ، ثبت سرعت لحظه ای و متوسط برداشت پلاک تمامی خودروهای عبوری استان را از قابلیت های سامانه های ثبت سرعت عنوان و خاطرنشان کرد: با راه اندازی و بهره برداری این سامانه ها ، بستر تردد ایمن در جاده ها فراهم می شود.
وی با بیان اینکه جانمایی مکان های مناسب جهت نصب سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای استان نهایی شده ، گفت: بنا داریم تا پایان امسال 37 سامانه دیگر ثبت تخلفات عبور و مرر جدید در سایر محورهای استان نصب و راه اندازی کنیم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: با نصب و راه اندازی این سامانه ها ، تعداد سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور استان به 53 سامانه افزایش می یابد.
از 10 هزار و 816 کیلومتر راه های گیلان، افزون بر هشت هزار و 949 کیلومتر راه روستایی، یک هزار و 70 کیلومتر راه فرعی، 419 کیلومتر بزرگراه، 322 کیلومتر راه اصلی و 56 کیلومتر آزادراه است.
خبرنگار: مریم سلیمانی** انتشاردهنده:کبیری
7296/2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید