تکمیل پروژه راه آهن و اجرای پالایشگاه آناهیتا در راس پروژه های استانبه گزارش خبرنگار ایرنا، جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه از ساعت هفت صبح امروز (شنبه) به ریاست استاندار و در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد که در آن معاونان و برخی از مدیران کل دستگاه های اجرایی کرمانشاه مطالبی در خصوص پروژه های اثرگذار استان مطرح کردند.

**لیست پروژه های مهم عمرانی
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه در این جلسه به مهمترین پروژه های عمرانی در دست اجرای استان اشاره و اظهار کرد: تکمیل راه آهن کرمانشاه به خسروی، تکمیل مرحله اول قطار شهری به طول 9 کیلومتر، تکمیل سامانه گرمسیری و پیگیری اجرای سامانه سردسیری استان از مهمترین این پروژه هاست.
مجتبی نیک کردار خاطرنشان کرد: تکمیل سدهای منطقه شرق استان (قشلاق، کبوترلانه، بیستون)، تکمیل تصفیه خانه و مخازن شهر کرمانشاه به منظور تامین آب شرب 25 سال آینده مرکز استان و اجرای کریدور گردشگری بیستون- طاق بستان از دیگر پروژه های مهم و اثر گذار استان است.
وی، بهسازی و توسعه باند فرودگاه کرمانشاه، احداث آزاد راه کرمانشاه – همدان، تکمیل بیمارستان 540 تختخوابی، نوسازی تاسیسات آب و فاضلاب پنج شهر استان و چهارخطه کردن مسیر کرمانشاه به سنقروکلیایی را نیز از جمله پروژه های اثرگذار عنوان کرد.

**کرمانشاه در انتظار تخصیص 16 هزار میلیارد ریال مصوب سفر رهبری
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز در این جلسه به تصویب پرداخت 16 هزار میلیارد ریال در سفر رهبر معظم انقلاب به استان اشاره و اظهار کرد: تخصیص کامل این اعتبار می تواند کرمانشاه را متحول کند.
رضا رحیمی افزود: 15 هزار میلیارد ریال آن قرار بوده برای ارتقای شاخص های استان و یک هزار میلیارد ریال نیز در قالب کمک های فنی و اعتباری که هر 2 از محل مصوبات سفر رهبری هستند، به استان پرداخت شود.
وی گفت: تاکنون تنها 200 میلیارد ریال آن از محل کمک های فنی و اعتباری مصوب پرداخت شده که سال گذشته اتفاق افتاد و امیدوارم مابقی این اعتبارات در برنامه ششم توسعه به استان اختصاص داده شود.
رحیمی خاطرنشان کرد: این مصوبات را همراه با پروژه های اثرگذار به وزارت کشور ارسال خواهیم کرد تا در بودجه سال آینده لحاظ شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، اجرای پالایشگاه آناهیتا را یکی از مهمترین پروژه های اقتصادی استان ذکر کرد و گفت: راه اندازی این مجتمع عظیم اقتصادی می تواند بین هشت تا 10 هزار شغل در استان ایجاد کند.
وی خاطرنشان کرد: تکمیل زیرساخت های مناطق ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب و قصرشیرین، پیگیری برای تصویب منطقه ویژه اقتصادی اورامانات و راه اندازی پتروشیمی اسلام آبادغرب از دیگر پروژه های اقتصادی اثرگذار است.
رحیمی ادامه داد: رسمی شدن مرز سومار، اخذ مجوز برای ایجاد بندر خشک، توسعه کارخانه ایران خودرو و طرح بیوایمپلنت و پیگیری معافیت های مالیاتی واحدهای اقتصادی و صنعتی برای شهرهایی که نرخ بیکاری آن ها بیشتر از میانگین کشوری است از دیگر مصوبات و اقداماتی است که به وزارت کشور ارسال خواهد شد.

** طرح های مهم جهاد کشاورزی
خسرو شهبازی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه 17 پروژه اثرگذار در بخش کشاورزی برای ارائه به دولت وجود دارد، گفت: توسعه سامانه سردسیری و برق دار کردن چاه های کشاورزی از جمله آن هاست.
وی گفت: اختصاص آب مناسب از سد جامیشان به 600 هکتار از باغات کندوله، احداث راه های دسترسی بین مزارع به طول 200 کیلومتر و فراهم کردن زیرساخت های مجتمع های دامپروری از دیگر طرح های مهم کشاورزی به شمار می رود.

** خالی بودن نام استخر قهرمانی در بین پروژه های اثرگذار استان
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه نیز در جلسه شورای برنامه ریزی استان کرمانشاه به خالی بودن نام استخر قهرمانی در میان پروژه های اثرگذار استان اشاره کرد.
سید ارسلان حسینی گفت: پروژه عظیم استخر قهرمانی در دهکده المپیک می تواند یکی از پروژه های مهمی باشد که نقش بسزایی در توسعه ورزش استان داشته باشد.
وی همچنین خواستار درنظر گرفتن اعتباری برای بازسازی اماکن ورزشی فرسوده سطح استان که هزاران جوان در آن ها مشغول فعالیت های ورزشی هستند، شد.
7458/8066 خبرنگار: مسعود اسماعیلی** انتشار دهنده: علی مولویانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید