تحول بنیادین اقتصاد سمنان با تحقق تفاهم نامه سرمایه گذاری میسر استمحمدرضا خباز روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به برگزاری چندین تفاهم نامه و نشست های تخصصی سرمایه گذاری در این استان در 2 سال گذشته، افزود : برای افزایش رونق در صنعت سمنان راهی به جز حضور فعالان بخش خصوصی برای سرمایه گذاری وجود ندارد.
وی اظهار داشت : تفاهم نامه 50 هزارمیلیارد ریالی با بخش خصوصی برای رونق بیش از پیش اقتصاد استان امسال منعقد شد که دستگاه های اجرایی با فراهم کردن زیرساخت ها در کمترین زمان ممکن برای عملیاتی کردن این تفاهم نامه اقدام کنند.
وی با بیان این که تا زمانی که زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری در استان فراهم نشود تفاهم نامه های اقتصادی کارایی نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: تامین آب در نواحی و شهرک های صنعتی استان برای راه اندازی واحدهای تولیدی آب محور ضروری است.
خباز با تاکید بر این که مسوولان امر با تلاش و درایت برای رفع مشکلات زیرساختی نواحی و شهرک های صنعتی اقدام کنند، ادامه داد: کافی نبودن زیرساخت های سرمایه گذاری در سمنان به دلیل مدیریت ضعیف مدیران استانی در سال های گذشته بوده است و دوازدهم این مشکلات مهم استانی را به ارث برده است.
استاندارسمنان تصریح کرد : کمبود آب مهم ترین مشکل در توسعه نیافتن صنعت سمنان است و در کوتاه مدت اگر انتقال آب خزر به سمنان عملیاتی شود شاهد رونق و آبادانی روز افزون این دیار زرخیز خواهیم بود.
در دولت تدبیر و امید تفاهم نامه اجرای 150 طرح با سرمایه گذاری هشت هزار و 575 میلیارد تومان با بخش خصوصی در استان سمنان امضا شده است و تاکنون بیش از چهارهزار و 40 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال استان سمنان پرداخت شد.
به گزارش ایرنا ، در دولت تدبیر و امید در استان سمنان 87 طرح با سرمایه گذاری 6 هزار و 575 میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شده است.
در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم 38 درصدی در اشتغال این استان دارد، سال 95 از استان سمنان بیش از 323 هزار تن کالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 94 حدود 17 درصد افزایش داشت.
7339/6026
خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید