بیش از 44 سایت الگویی محصولات کشاورزی در استان اردبیل اجرا شدبه گزارش ایرنا ، عدیل سروی روز یکشنبه در جلسه کارگروه استانی برنامه ریزی و پشتیبانی نظام نوین ترویج کشاورزی استان افزود: در این مدت همچنین 2مورد کانون یادگیری برای افزایش سطح مهارت و اطلاعات فنی و تخصصی بهره برداران راه اندازی شد.
او اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف نظام نوین ترویج کشاورزی تعداد 16 طرح تولید محصول سالم در قالب طرح هایی موسوم به ffs و ipm در زراعت های سیب زمینی ، پنبه ، هلو ، شلیل ، پیاز ، گوجه فرنگی ، باغ انگور ، سیب درختی و گردو در شهرهای استان به اجرا درآمد.
وی گفت: همچنین 196 مزرعه نمایشی احداث شد و 680 کارگاه آموزشی تخصصی ترویجی هم در راستای انتقال آخرین یافته های تحقیقاتی به زارعان تشکیل شد و بهره برداران با شرکت در 981 کلاس آموزشی و ترویجی بر مهارت و کارایی خود افزودند.
وی یکی از مهم ترین ثمرات اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی را افزایش ارتباط مراکز تحقیقاتی با بخش اجرایی و زارعان دانست و افزود: در سایه اجرای این نظام توانمند محققان مراکز تحقیقاتی استان با حضور مستمر و مداوم درمزارع و ارتباط چهره به چهره با کشاورزان نیازهای تحقیقاتی را به خوبی شناسایی می کنند و پایه و اساس تحقیقات خود را بر روی نیازهای واقعی کشاورزان منطقه متمرکز می کنند.
او تشریح کرد: نظام نوین ترویج کشاورزی برنامه کاری 10 هزار نیروی جدید الاستخدام در استان های کشور را طرح ریزی کرد و این نیروها بلافاصله پس از شروع بکار وارد مزارع شده و بر کاشت ، داشت و برداشت محصولات کشاورزی نظارت کردند.
وی گفت: اجرای موفقیت آمیز تغییر الگوی کشت از جمله کشت زعفران با درآمد زایی بالا برای زارعان ، پسته و بادام زمینی در سایه نظام نوین ترویج کشاورزی به بهترین نحو ممکن تحقق یافت.

 خارجی

بین الملل

 صفحه اصلی سرویس
 آمریکا
 آفریقا
 اروپا
 آسیا و اقیانوسیه
 خاورمیانه
 روابط خارجی

استان ها

 صفحه اصلی سرویس
 سیاسی
 اقتصادی
 اجتماعی
 فرهنگی
 ورزشی
 علمی
 سایر

پژوهش

 صفحه اصلی سرویس
 اجتماعی فرهنگی
 اقتصادی
 سیاسی
 بین المللی
 نظر سنجی
 سایر

حوادث

عکس

فیلم

آرشیو

تازه های خبری :
زمین لرزه 4.2ریشتری بندرعباس خسارتی نداشت -9 دقیقه پیش

 عناوین برگزیده عناوین کل اخبار

تولید محصولات کشاورزی در استان اردبیل 800 هزار تن افزایش یافت

اردبیل – ایرنا – رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از افزایش میزان تولید محصولات کشاورزی در این استان در سه سال اخیر به میزان 800 هزار تن خبر داد.
میزان کل اراضی کشاورزی اعم از باغی و زراعی استان اردبیل 778 هزار هکتار است که رتبه اول کاربری کشاورزی در سطح ملی را به خود اختصاص داده است.
استان اردبیل دارای 225 هزار هکتار اراضی آبی ، 515 هزار هکتار اراضی دیم و 38 هزار هکتار اراضی باغی است که سالانه بیش 4.5 میلیون تن انواع محصولات زراعی ، باغی و دامی را تولید می کند.
تنوع اقلیمی ، وجود کشت و صنعت ها ، دشت های حاصلخیز ، 120 هزار بهره بردار ، 4.2 میلیون واحد دامی ، عشایر ایل سون ، سدهای ذخیره آب ، تولید چهار درصد از محصولات کشاورزی کشور ، نقش 28 درصد بخش کشاورزی در تولید ناخالص و نقش 38 درصدی بخش کشاورزی در جمعیت شاغل استان از جمله قابلیت های مهم کشاورزی استان اردبیل است.
استان اردبیل در تولید بسیاری از ارقام از جمله رتبه اول تولید عدس ، رتبه اول تولید کلزا ، رتبه دوم تولید سیب زمینی ، رتبه سوم تولید عسل ، رتبه پنجم تولید چغندر قند ، رتبه هفتم تولید حبوبات و رتبه هفتم تولید گندم و جو را دارد.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6018/6016انتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید