نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی

فال روزانه : فال امروز 9 شهریور

بدون دیدگاه


از صبح تا پایان شب بر شما چه خواهد گذشت؟!…

فال‌های پیشنهادی امروز آلامتو : فال انبیافال عطسه

فروردین: امروز شما نسبت به برقرار كردن یك رابطه دوستانه و یا نزدیك‌تر و صمیمی‌تر شدن با دوستانتان با احتیاط‌تر عمل می‌كنید؛ چراكه ماه جدید در خانه ششم شما یعنی خانه جزئیات حضور دارد و به شما پیشنهاد می‌شود كه قبل از اینكه هر تصمیمی ‌بگیرید تمام دلایل مخالف و موافق را بررسی كنید. دوستی و صمیمیت به راحتی حاصل نمی‌شود اما اكنون شما قادر هستید بدون تلاش به آن برسید.

اردیبهشت: ماه در پنجمین خانه شما یعنی خانه احساسات عاشقانه، شرایط ایجاد عشقی شاعرانه را برای شما فراهم می‌كند. اما ونوس سیاره فرمانروای شما وارد خانه ششم یعنی خانه كاری می‌شود و شما مجبور خواهید شد قبل از تفریح كردن تمام مسئولیت‌های كاری خود را تمام كنید. درنهایت تا موقعی كه شما از انجام دادن وظایفتان طفره نمی‌روید می‌توانید بعداً استراحت و تفریح كنید.

خرداد: شما زیاد علاقه ندارید احساسات خود را با دیگران در میان بگذارید. درحقیقت چون ماه جدید برج سنبله محجوب در چهارمین خانه‌تان (یعنی خانه خانواده) قرار گرفته است، شما شدیداً گوشه گیر شده‌اید. شما بیشتر دوست دارید داخل خانه بمانید، بنابراین مجبور نیستید وارد گروه‌های بزرگ مردمی‌بشوید. شما نباید فكر كنید كه دچار دردسر و گرفتاری شده‌اید؛ برای اینكه امروز زیاد اجتماعی نیستید.

تیر: متوقف كردن برنامه‌های پرمشغله‌تان هم اكنون ایده‌ای مناسب است، برای اینكه شاید شما نتوانید به همه آنها برسید. تا موقعی كه برنامه‌های جاه طلبانه داشته باشید فقط اعصاب خود را خراب‌تر خواهید كرد. پس زمانی را در آرامش و سكوت مطلق سپری كنید تا از دست سردردهایتان راحت شوید. با وجود اینكه ماه در سومین خانه شما قرار دارد بهتر است به جای هدر دادن انرژی خود آن را ذخیره كنید.

مرداد: شما امروز نمی‌توانید طبق برنامه‌ریزی قبلی‌تان پول خرج كنید، چراكه ماه جدید برج سنبله در خانه سومتان قرار گرفته و شما باید از برخی خریدهای غیر لازم صرف نظر كنید. اگرچه شما كمتر از آن چیزی كه فكر می‌كردید در حساب بانكیتان پول دارید، ولی این دلیل اصلی برای موكول كردن خریدهایتان به روز دیگر محسوب نمی‌شود. بلكه دلیل واقعی این است كه شما می‌خواهید چیزهایی بخرید كه اصلاً بهشان احتیاج ندارید. الان زمان این رسیده كه با برنامه ریزی كردن برای اوضاع مالی خود به زندگی‌تان معنای بیشتری ببخشید.

شهریور: به خاطر اینكه ماه جدید در نشانه شما به بهرام تیره پیوسته است امروز بیش از اندازه جدی شده‌اید. مهم نیست كه شما چگونه برای خود برنامه ریزی كرده‌اید، ظاهراً شما كلی كار برای انجام دادن دارید. هیچ كاری راحت نیست؛ بنابراین سعی كنید كه سمت افكار منفی نروید، چراكه خردمندی عمل گرایانه خود كه اكنون تحت اختیارتان است را هدر خواهید داد. استراحت كردن تضمین می‌كند كه می‌توانید بعداً تصمیمات درستی بگیرید.

مهر: امروز شما در حالی كه وانمود می‌كنید بیشتر جنبه‌های شخصیتی خود را قبول دارید می‌خواهید غرغرو بودن و ایرادگیری خود را پنهان كنید. اما حتی ورود ونوس زیبا به برج متعادل میزان هم نمی‌تواند اثراتی كه بهرام تیره بر روی نشانه شما به جا گذاشته را از بین ببرد. بنابراین بهتر است به جای تظاهر كردن دلیل نگرانی‌های خود را به دیگران بگویید. مثل مردمی ‌كه در داستان لباس‌های جدید امپراطور الكی می‌گفتند لباسهای امپراطور چه قدر زیباست!!!

آبان: شما دوستی‌ها و روابط خود را خیلی جدی گرفته‌اید و امروز هم ماه جدید در خانه یازدهم تان یعنی خانه ارتباطات تشویقتان می‌كند كه تعهداتی كه به افراد مورد علاقه‌تان داده اید را دوباره بررسی كنید. البته این تعهدات ارتباطی به تعهدات عاطفی و احساسی شما ندارد، بلكه مربوط به همكلاسی‌ها و یا همكارانتان می‌باشد. شما الان نباید زیاد از آنها توقع داشته باشید، برای اینكه شور و هیجان زیادتان ممكن است آنها را از شما دور كند. شما باید راهی مناسب برای بروز دادن احساسات خود پیدا كنید.

آذر: با وجود اینكه امروز شما كار زیادی برای انجام دادن ندارید، ولی ماه جدید برج سنبله در دهمین خانه‌تان یعنی خانه شغلی حضور دارد و شما را تشویق می‌كند بیشتر كار كنید. برنامه ریزی كردن برای كارهای هفته آینده ایده خیلی خوبی است، اما با وجود تاكیدات بیشتر بر روی خانه یازدهم‌تان یعنی خانه اهداف بلند مدت، شما بیشتر سعی می‌كنید برای آینده‌های دورتر خود برنامه ریزی كنید. درحال حاضر تعادل بر قرار كردن بین وظایف روزانه و كارهایی كه می‌خواهید در آینده انجام دهید مهم ترین كار است.

دی: شما امروز خیلی آینده نگر شده‌اید، چراكه بیشتر از قبل به فكر خودتان هستید. ارتباط ماه جدید با سیاره فرمانروایتان یعنی بهرام شما را قادر می‌كند كه با چشم دل بهترین راهی كه برای انجام دادن كارهایتان مناسب است را بیابید. خوشبختانه استعداد تجزیه و تحلیل گری در شما بهتان كمك می‌كند این راه را با اطمینان خاطر بیشتری طی كنید.

بهمن: كند وكاو كردن در اعماق مسائل احساسی برای شما كار خوب و مناسبی نیست، ولی امروز شما می‌دانید كه با این كار چیز جدیدی خواهید آموخت. شما اعتقاد دارید كه اطلاعات خیلی قدرتمند هستند و زیاد سئوال كردن شما را قادر می‌كند جواب مشكلات پیچیده‌ای كه قصد حل كردنشان را داشتید، بیابید.

اسفند: امروز بیشترین تاكید برای شما بر روی روابط‌تان است، چراكه ماه جدید در خانه هفتم‌تان یعنی خانه دوستان حضور دارد. ولی بهرام تند و تیز هم وارد این میدان می‌شود و شما احساس می‌كنید كه یكی از دوستان نزدیكتان به طرز نامناسبی درموردتان قضاوت می‌كند و یا آشكارا ازشما انتقاد می‌كند. فراموش نكنید كه اگر نسبت به این اتتقادات احساس خوبی ندارید لزومی‌ ندارد تظاهر كنید. البته شما می‌توانید در چند روز آینده كه آب‌ها از آسیاب افتاد راحت‌تر به این مسئله رسیدگی كنید.

برای درمان افسردگی چه بخوریم؟

بدون دیدگاه


ضد افسردگی foods

افسردگی یکی از شایع‌ترین مشکلات بهداشت روان است. طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال 2002، افسردگی از نظر باری که به جامعه تحمیل می‌کند چهارمین رتبه را در بین بیماری‌ها داراست و شایع‌ترین علت ناتوانی محسوب می‌شود. در کشور ما نیز جزو هفت علت اول بار بیماری و ناتوانی در سنین مختلف به شمار می‌رود.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،عوامل تغذیه‌ای نقش مهمی در بروز افسردگی دارند. از طرف دیگر، کسانی که دچار افسردگی هستند غالبا تغذیه نامناسب داشته و بنابراین از این جهت در معرض خطر قرار دارند. هنگامی که فردی دچار افسردگی باشد سطح انرژی در او کمتر از حد معمول بوده و اشتیاق و اشتها برای بسیاری از چیزها، از جمله غذا در او از بین می‌رود و در نتیجه تغذیه فرد دچار اختلال می‌شود. کاهش یا افزایش ناخواسته وزن و جذب ناکافی ویتامین‌ها و مواد معدنی غالبا با افسردگی ارتباط دارد. باید گفت افراد مسنی که تنها زندگی می‌کنند یا کسانی که کسی را که آنها را تشویق به خوردن مواد غذایی مناسب و کافی کند ندارند، بیشتر در معرض این خطرات هستند.

مکمل یاری با آهن و ارتباط آن با بهبود خلق

برخی از مهم‌ترین علل تغذیه‌ای اثرگذار بر افسردگی را می‌توان در موارد زیر برشمرد:

کمبود برخی مواد مغذی: در رژیم غذایی فرد می‌تواند سبب ایجاد افسردگی شود یا حالت افسردگی فرد را تشدید کند.

از جمله این مواد مفید عبارتند از:

– اسیدهای چرب امگا3: کمبود این مواد در رژیم غذایی می‌تواند افراد را مستعد افسردگی کند. منابع غذایی این اسید چرب شامل غذاهای دریایی بویژه ماهی‌های چرب، تخم مرغ‌های غنی شده با امگا3، روغن کانولا، روغن بذر کتان، گردو، سویا و سبزیجات برگ سبز هستند. بر همین اساس توصیه کلی این است که تمام بزرگسالان حداقل دو بار در هفته ماهی مصرف کنند.

– اسید فولیک: سطح اسید فولیک در خون برخی از افراد مبتلا به افسردگی پایین است. جگر، قارچ و سبزی‌های برگ سبز بویژه اسفناج و کلم بروکلی، گوشت گاو کم چربی، سیب زمینی، نان گندم کامل، آب پرتقال و لوبیا از منابع اسید فولیک هستند.

– ویتامین B12: سطوح بالاتر این ویتامین در خون افراد افسرده سبب می‌شود که این افراد به درمان پاسخ بهتری دهند. منابع غذایی ویتامین B12 در مواد غذایی مانند جگر، کلیه، شیر، ماهی،‌ تخم مرغ و گوشت وجود دارد.

– روی: این عنصر نقش مهمی در عملکرد سیستم عصبی دارد. تعادل این عنصر در بدن در پیشگیری و درمان افسردگی موثر است. گوشت، مرغ، ماهی، شیر و فراورده‌های آن، جگر، غلات کامل، لوبیا و مغزها از منابع روی هستند.

– آهن: کمبود آهن می‌تواند سبب بی حوصلگی شود و مکمل یاری با آهن باعث بهبود خلق می‌شود. این ماده مغذی در جگر بیش از سایر منابع غذایی و سپس در غذاهای دریایی، کلیه، قلب، گوشت بدون چربی،‌ گوشت پرندگان، زرده تخم مرغ، میوه‌های خشک، غلات کامل و نان غنی شده وجود دارد. آهن موجود در منابع گیاهی مانند حبوبات و برخی سبزیهای سبز رنگ به مقدار کمتری جذب می‌شود.

– ویتامین B6: مصرف این ویتامین در درمان و پیشگیری از افسردگی موثر است. این ویتامین به طور گسترده در غذاها وجود دارد. گوشت، ‌غلات کامل به خصوص گندم، سبزی‌ها و مغزها حاوی این ویتامین هستند.

– ویتامین E: این ویتامین به علت اثرات آنتی اکسیدانی زیادی که دارد می‌تواند در درمان و پیشگیری از افسردگی موثر باشد. از آنجایی که این ویتامین توسط گیاهان ساخته می‌شود، روغن‌های گیاهی بهترین منابع آن هستند. میزان ویتامین E در روغن آفتابگردان، کلزا، ذرت، زیتون و مغزها به ویژه بادام زیاد است. باید توجه داشت که سرخ کردن در حرارت بالا باعث تخریب این ویتامین می‌شود.

– ویتامین C: غلظت این ویتامین در مغز زیاد است و به نظر می‌رسد در تنظیم فعالیتهای عصبی نقش داشته باشد. به علاوه این ویتامین دارای خواص آنتی اکسیدانی است. سبزیها و میوه‌ها به ویژه مرکبات بهترین منبع آن می‌باشند. ویتامین C بسیار حساس است و مقداری از آن در زمان پخت از دست می‌رود. حتی در یخچال نیز بعد از 24 ساعت 45 درصد این ویتامین کاهش می‌یابد.

– منیزیم: سطح منیزیم در بدن افراد مبتلا به افسردگی کمتر از افراد سالم است. به نظر می‌رسد که دریافت منیزیم در کاهش افسردگی موثر است. دانه‌ها،‌ مغزها، حبوبات، سبزی‌های برگ سبز تیره مانند منیزیم منابع خوب این ماده مغذی هستند. شیر نیز در صورتی که به مقدار کافی مصرف شود، یکی از منابع منیزیم محسوب می‌شود.

– سلنیم: کمبود این ماده می‌تواند با افسردگی مرتبط باشد. میزان سلنیم غذا بستگی به محتوای آب و خاک هر منطقه دارد. غذاهای دریایی، کلیه، جگر، گوشت قرمز و ماکیان منابع عمده این ماده هستند.

– تریپتوفان: یک اسید آمینه ضروری است که بدن قادر به ساختن آن نیست. این ماده پیش ساز سروتونین است. سروتونین اثرات ضد افسردگی دارد. هنگامی که سروتونین در مغز فعال است، احساس «خوب بودن» در فرد تقویت می‌شود. به نظر می‌رسد برخی از کسانی که دچار افسردگی هستند، دارای کمبود سروتونین هستند. این ماده مغذی در گوشت مرغ و گاو، مغزها، ماهی، شیر، تخم مرغ، پنیر و برخی سبزیها به میزان زیاد موجود است. مصرف مواد حاوی کربوهیدرات‌ ورود تریپتوفان‌ را به مغز افزایش می‌دهد. غلات، حبوبات، سبزیهای نشاسته‌ای مانند سیب زمینی، لبنیات و میوه‌ها مواد غذایی حاوی کربوهیدرات هستند.

چه بخوریم که افسرده نشویم؟

مصرف بیشتر سبزی، میوه، مغزها، حبوبات و غلات کامل (سبوس دار)، روغن زیتون، دانه‌های خوراکی، ماهی و لبنیات کم چرب در مقایسه با مصرف گوشت قرمز پرچرب، لبنیات پرچرب، کره و روغن‌های حیوانی، الگوی غذایی مناسب‌تری برای پیشگیری و درمان افسردگی است.

چای سبز: شیوع افسردگی در افرادی که بطور مرتب چای سبز مصرف می‌کنند کمتر است.

ماهی: شیوع افسردگی در کشورهایی که مصرف سرانه ماهی در آنها بالاست، کمتر است.

روغن زیتون: این روغن دارای ماده موثری است که اثرات ضد افسردگی دارد.

چربی‌های ضروری: یکی از روش‌های کمک به روحیه فرد، خوردن چربی به مقدار کافی و نه زیاد است. برای این منظور باید انواع درست و مناسبی از چربی‌ها را انتخاب کرد. وجود چربی‌های اشباع نشده (غیر جامد) در رژیم غذایی هر فرد ضرورت دارد.

قهوه و مواد دیگر حاوی کافئین: افرادی که دچار افسردگی هستند، معمولا از کافئین برای بالا بردن انرژی خود استفاده می‌کنند. اما این اقدام می‌تواند کاملا اشتباه باشد. کافئین، سیستم عصبی را تحریک می‌کند بنابراین مقدار زیاد آن می‌تواند مانع استراحت خوب شبانه شود. کافئین از خواب عمیق جلوگیری می‌کند. تحریک بیش از حد سیستم عصبی می‌تواند به طور بالقوه باعث افزایش سطح اضطراب گردد. اضطراب افسردگی معمولا دست در دست هم حرکت می‌کنند و این امر، بهبودی را دشوارتر می‌سازد.

چاق‌ها در معرض ابتلا به افسردگی

افراد چاق به علل مختلف بیشتر به افسردگی مبتلا می‌شوند. از سوی دیگر افسردگی نیز می‌تواند فرد را مستعد چاقی کند. بنابراین در افراد افسرده باید مراقب چاقی بود و افراد چاق را تشویق به داشت فعالیت بدنی و کاهش مصرف مواد پرکالری کرد.

به گزارش ایسنا، پیروی از یک رژیم غذایی سالم، متنوع و متعادل، دریافت مواد مغذی به اندازه کافی و داشتن وزن مناسب در پیشگیری و درمان افسردگی موثر است. پیروی از هرم غذایی، راهنمای مناسبی برای انتخاب غذاهای سالم و متنوع است.


به طور معمول کاهش وزن در تضاد با خوردن زیاد است اما این مورد به مواد غذایی انتخابی شما مربوط می‌شود شما میتوانید با انتخاب صحیح مواد غذایی هم رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و هم وزن کم کنید. به گزارش آلامتو به نقل از مجله سلامت؛ حتما شما هم شنیده‌اید که خوردن میوه و […]

The post بهترین غذاها برای لاغری سریع و کاهش وزن appeared first on آلامتو.


در هنگام وقوع سکته قلبی حتی ثانیه‌ها میتوانند سرنوشت ساز باشند پس بهتر است با رایج ترین علائم هشدار دهنده سکته قلبی آشنا شوید. افزایش شمار افرادی که براثر سکته قلبی، دچار مشکل شده یا جان خود را از دست می‌دهند، طی سال‌های اخیر در اکثر جوامع خصوصا ایران رو به افزایش بوده است، لذا […]

The post علائم هشدار قبل از سکته قلبی + راههای درمان appeared first on آلامتو.

همه چیز درمورد کبد چرب

بدون دیدگاه


بهترین راه برای محافظت از کبد رعایت یک سبک زندگی سالم برای پیشگیری از هرگونه بیماری است اما در صورت بروز کبد چرب راهکارهای درمانی چیست؟ دلیل بروز کبد چرب چیست؟ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و فوق تخصص گوارش و کبد، بیماری کبد چرب را عارضه زندگی مدرن عنوان کرد و گفت: […]

The post همه چیز درمورد کبد چرب appeared first on آلامتو.


به نظر شما راهی برای شناختن افراد افسرده وجود دارد؟ اثرات افسردگی می‌تواند از سلامت روان و احساسات فرد فراتر رفته و سلامت جسمی او را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، افسردگی یک وضعیت پیچیده سلامت روان است که باعث می‌شود خلق و خوی فرد تنگ شده و […]

The post افراد افسرده چگونه اند؟ راه تشخیص افسردگی appeared first on آلامتو.


detox-your-body

چه زمانی باید بدنمان را سم زدایی کنیم؟ آیا هشدار مشخصی برای اینکار وجود دارد؟

از کجا بدانیم که زمان سم زدایی بدن فرا رسیده؟ سم زدایی بدن هر چند سال های اخیر خیلی مورد توجه قرار گرفته و همه جا از آن شنیده می شود، ولی در واقع یک روش قدیمی برای خارج کردن سموم از بدن است.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت نت نوشت ( نویسنده: پوران ریاضی پور)؛ تجمع سم ها در بدن در نتیجه آب و هوای آلوده و زندگی شهرنشینی که روز به روز در ایران بیشتر هم می شود، باعث می شود تا اهمیت بیشتری به سم زدایی بدهیم. ولی این که چه موقع بدن نیاز به سم زدایی دارد و زمان سم زدایی بدن چه موقعی است موضوعی است که امروز 15 نشانه مهم آن را در آلامتو می خوانید.

بهترین زمان سم زدایی بدن

 1. هوس می کنید غذاهای شیرین بخورید

اگر هر یکی دو ساعت یک بار دل تان می خواهد شیرینی، کیک، باقلوا یا هر چیزی بامزه شیرین بخورید نشان می دهد که زمان سم زدایی بدن تان فرا رسیده است. احتمالا از غذاهای فست فود یا فرآوری شده هم استفاده می کنید. چون این نوع غذاها باعث می شود تا سطح قند خون و هورمون لپتین Leptin پایین بیاید در نتیجه مدام هوس خوردن غذاهای شیرین می کنید.

لازم است هر چه زودتر با سم زدایی شکر شروع کنید، غذاهای حاوی غلات، میوه و سبزیجات بخورید تا هورمون های بدن به حالت طبیعی برگردد.

 1. معده تان مشکل دارد

مشکلات دستگاه گوارش یکی از علائم جدی برای سم زدایی کل بدن است. یبوست، اسهال، حالت تهوع و نفخ یعنی زمان سم زدایی بدن است و وقتش است که استراحتی به دستگاه گوارش بدهید و آن هم از طریق سم زدایی میسر است.

 1. آلرژی دارید

حتی اگر آلرژی فصلی دارید، یا آلرژی که هر از گاهی می رود و دوباره سروکله اش پیدا می شود نشان می دهد دستگاه ایمنی بدن شما ضعیف است. گاهی معده ، گاهی سینوس، گاهی چشم و گاهی پوست به چیزی واکنش نشان می دهد.

 1. غذای سالم می خورید ولی احساس سلامتی نمی کنید

حتی اگر یک رژیم غذایی سالم را رعایت می کنید دلیل نمی شود بدن را سم زدایی نکنید. گاهی لازم است یک غذای خاص را برای مدتی از برنامه غذایی تان حذف کنید. به این ترتیب هم به دستگاه گوارش استراحت داده اید هم بدن تان را سم زدایی کرده اید.

 1. پوست تان شفاف نیست

سم ها و مواد شیمایی که از آب و هوا جذب بدن می شوند بر روی ظاهر پوست تاثیر می گذارند. در واقع عدم شفافیت پوست نشان می دهد که سطح مواد سمی در بدن خیلی زیاد شده است و ر فرا رسیده. آکنه، خارش و سرخ شدن و تورم پوست از علائم وجود سم در بدن است. هرچند پوست با عرق کردن سعی می کند سموم را دفع کند ولی شما هم با سم زدایی کاری کنید تا پوست سالم و شفاف شود.

 1. مدام احساس خستگی می کنید

خستگی مداوم که به آن خستگی آدرنال Adrenal هم گفته می شود. این اتفاق زمانی می افتد که مغز و غدد آدرنال در نتیجه تجمع سموم امکان دفع کورتیزول را ندارند. حضور کورتیزول در اعضا بدن باعث احساس خستگی، التهاب ، استرس و عدم تعادل میکروارگانیسم های بدن می شود.

 1. تمرکز ندارید

اگر حافظه تان ضعیف شده و تمرکز ندارید، و حتی چیزهای بسیار کوچک یادتان می رود مطمئن باشید زمان سم زدایی بدن تان فرا رسیده است. وجود سم باعث بروز انواع التهابات می شود. گاهی این التهابات در داخل بدن اتفاق می افتد و مثل خارش یا قرمز شدن پوست نیست که شما بتوانید ببینید. فقط احساس می کنید تمرکز و حافظه تان مثل قبل نیست.

سندرم مغز نشت دار Leaky brain syndrome در نتیجه التهابات ناشی از تجمع سموم به همین حالت گفته می شود. بعد از یک سم زدایی خوب همه چیز را با هوشیاری کامل به یاد می آورید و مشکل عدم تمرکزتان رفع می شود.

 1. درد مفاصل تان یک لحظه هم قطع نمی شود

به هر حال میانسالی و ورزش های سنگین باعث بروز درد مفاصل می شود. دردی که براثر فعالیت های سنگین اذیت تان می کند طبیعی است. ولی اگر بدون آن که کار خاصی انجام داده باشید مفاصل تان مدام درد می کند زمان سم زدایی بدن است.

 1. همیشه استرس دارید

هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است ولی شما استرس دارید. احتمالا زمان سم زدایی است !

بارها گفته ایم استرس علت اصلی و بدتر شدن خیلی از بیماری ها است چون سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند. اگر بتوانید با چند ماده غذایی طبیعی بدن تان را سم زدایی کنید هم از نظر جسمی هم روحی احساس سلامت می کنید و دیگر از استرس خبری نیست.

 1. وقتی اسم سم زدایی می آید اخم می کنید

سم زدایی یعنی این که غذاهایی را که در حال حاضر هر روز میل می کنید برای چند روز باید کنار بگذارید. ولی خیلی از غذاهایی که به صورت عادت از آن ها استفاده می کنید احتمالا منشا تجمع سم در بدن تان است. پس باید تغییری در این عادت بدهید و به جای آن از غذاهای سالم استفاده کنید. بعد از چند روز تغییر شگفت انگیزی را در بدن تان مشاهده می کنید.

 1. احساس می کنید چیزی درون بدن تان درست کار نمی کند

عادت ماهانه نامنظم، خستگی، افزایش یا کاهش وزن بدون دلیل یعنی این که هورمون های بدن درست کار نمی کند و زمان سم زدایی است. با سم زدایی باعث می شوید هورمون های بدن به تعادل برسد و بدن سالم تری داشته باشید.

 1. بدن تان بو می دهد

حتما شما هم این مثل معروف را شنیده اید ” شما همان چیزی هستید که می خورید”. از آن جا که یکی از روش های بدن برای دفع سموم عرق کردن است، بوی بدن حالا در هر قسمتی مثل پا یا زیر بغل یا هر جای دیگری یعنی این که بدن شما به سم زدایی نیاز دارد و زمان سم زدایی بدن است.

 1. الگوی خواب تان به هم ریخته است

بدخوابی یا بی خوابی تاثیرات مخربی روی جسم و روح دارد. بی خوابی و بدخوابی علت نیست در واقع خودشان معلول یک علت بزرگ تر هستند. با سم زدایی هر آن چه باعث بروز التهابات می شود از بین می رود و شما بهتر می خوابید.

 1. افسرده و مضطرب هستید

امروزه ثابت شده افسردگی و اضطراب در نتیجه بروز التهابات در مغز روی می دهد. پس با یک روش تغذیه ای مناسب باید این التهابات را از بین ببرید و آن هم از طریق سم زدایی انجام می گیرد.

 1. سرماخوردگی تان خیلی شدید است

  طبیعی است سالی یکی دوبار هر کسی سرما بخورد. ولی اگر سرماخوردگی شدید و طولانی و با گلودرد همراه باشد نشانه این است که زمان سم زدایی بدن است تا سیستم ایمنی بدن تقویت شود و میکروب ها و ویروس های مضر از بدن خارج شود.


رکاب

دنیای امروز دنیای راهکارهای خلاق است، در سال‌های اخیر دیده‌ایم که چطور با توسعه فناوری، راه‌حل‌هایی ساده و در دسترس برای کارهایی که پیش از این سخت و زمان‌بر بودند فراهم شده‌اند. رکاب یکی از همین راهکارهای نوین برای انجام کاری است که پیش از این نیازمند صرف زمان زیادی بودند: خرید و فروش وسایل نقلیه.

رکاب چیست؟

رکاب یک سرویس جدید آنلاین خرید و فروش خودرو و موتورسیکلت و ماشین‌آلات سنگین است. کاربرد اصلی رکاب راحت کردن ارتباط بین فروشندگان و خریداران انواع وسایل نقلیه است.

فروشندگان خودرو، موتور یا ماشین‌آلات سنگین می‌توانند با مراجعه به سایت رکاب به صورت رایگان برای فروش وسیله نقلیه خود آگهی ثبت کنند و خریداران می‌توانند این آگهی‌ها را کاملا رایگان در سایت مشاهده کنند.

رکاب

آگهی‌های ثبت شده در رکاب کامل و جامع هستند و خریدار می‌تواند تمام اطلاعات ضروری از قیمت گرفته تا میزان کارکرد و وضعیت بدنه را مشاهده کند. رکاب بخش‌های مجزایی برای خرید و فروش خودرو، موتورسیکلت و ماشین‌آلات سنگین در نظر گرفته است تا کاربر راحت‌تر بتواند وسیله نقلیه مورد نیاز خود را پیدا کند.

اما رکاب چه ویژگی‌هایی دارد و چطور راهکارهایی برای کاهش وقت و هزینه خریداران و فروشندگان خودرو، موتورسیکلت و ماشین آلات سنگین ارائه می‌کند؟

ویژگی‌های رکاب

جستجوی پیشرفته

رکاب به یک سیستم جستجوی پیشرفته و هوشمند مجهز است که به خریداران کمک می‌کند خودرو، موتورسیکلت یا ماشین‌های سنگینی با ویژگی‌هایی مطابق نیاز و خواسته خود پیدا کنند. رکاب فیلترها و دسته‌بندی‌های جامع و متنوعی در اختیار کاربران خود می‌گذارد که به آن‌ها اجازه می‌دهند سریع و راحت خودروی دلخواه خود را در میان آگهی‌های متعدد پیدا کنند.

بررسی مشخصات فنی

رکاب به منظور راحتی هرچه بیشتر کاربران خود امکانات و ویژگی‌های زیادی برای آن‌ها در نظر گرفته است. با وجود امکاناتی مانند مقایسه خودروها و موتورسیکلت‌ها با یکدیگر و مشاهده مشخصات فنی خودرو و مشخصات فنی موتورسیکلت و همینطور مشخصات فنی وسایل نقلیه سنگین، رکاب به مانند یک مشاور حرفه‌ای در کنار خریداران حضور دارد و به آن‌ها کمک می‌کند انتخابی آگاهانه داشته باشند.

قیمت روز خودرو و موتورسیکلت

آگاهی از قیمت روز خودرو امکان مشاهده قیمت‌ روز خودرو و همینطور قیمت روز موتورسیکلت برای یک معامله منصفانه ضروری است. به همین دلیل است که رکاب بخشی ویژه برای نمایش قیمت روز خودرو و موتورسیکلت در نظر گرفته تا خریداران بتوانند به سادگی قیمت خودرو یا قیمت موتور مورد نظر خود را در بازار بررسی کنند و با آرامش خیال خرید کنند. همچنین آگاهی از قیمت روز خودرو و موتورسیکلت به فروشندگان کمک می‌کند با یک قیمت‌گذاری رقابتی و منصفانه، بدون اینکه ضرر کنند خودرو یا موتور خود را به قیمت بفروشند.

جستجوی آگهی روی نقشه

یکی از مشکلات اصلی خرید و فروش آنلاین خودرو این است که کاربران ممکن است خودرویی را بپسندند اما بعد مسافت مانع از سر گرفتن معامله ‌شود. رکاب برای حل این مشکل، راهکاری منحصر به فرد دارد.

با استفاده از سرویس جستجوی آگهی روی نقشه تنها آگهی‌های فروشی که در مجاورت محل تعیین شده توسط کاربر هستند برای او نمایش داده می‌شود. این یعنی خریداران می‌توانند بدون تلف کردن وقت و هزینه، تنها آگهی‌های فروش خودروهایی در بازه مسافتی تعیین شده را مشاهده کنند.

استعلام خلافی خودرو

در بخش استعلام خلافی خودرو، کاربران می‌توانند با استفاده از بارکد پستی کارت خودرو، تنها با چند کلیک خلافی خودروی مورد نظر خود را مشاهده کنند. همچنین در این صفحه کاربران می‌توانند نمره‌ منفی گواهینامه خود را نیز مشاهده کنند. آگاهی از خلافی پرداخت نشده خودرو در خرید و فروش خودرو ضروری است چرا که توجه نکردن به این موضوع می‌تواند مشکلات زیادی برای مالک بعدی خودروهای کار کرده ایجاد کند و هزینه زیادی به آن‌ها تحمیل کند.

محسابه هزینه انتقال سند خودرو

هزینه‌های خرید و فروش خودرو محدود به هزینه تبادل شده بین خریدار و فروشنده نیست و هزینه‌های جانبی مختلفی دارد. یکی از این هزینه‌ها، مبلغی است که برای انتقال سند خودرو به نام خریدار به دفاتر اسناد رسمی پرداخت می‌شود. هزینه انتقال سند خودرو نسبت به نوع و مدل خودرو متفاوت است. در این صفحه کافی است کاربران مشخصات خودروی خود را وارد کنند تا هزینه تقریبی انتقال سند خودرو را مشاهده کنند.

مقالات تخصصی و اخبار خودرو و موتورسیکلت

بخش مقالات تخصصی خودرو، موتورسیکلت و ماشین‌‌های سنگین رکاب اطلاعات جذاب و خواندنی فراوانی برای علاقه‌مندان به خودرو و صنعت وسایل نقلیه فراهم می‌کند.

کاربران با مطالعه نقد و بررسی‌های تخصصی خودرو و همینطور معرفی جدیدترین فناوری‌های روز جهان خودرو و موتورسیکلت می‌توانند اطلاعات خود را به‌روز کنند تا تجربه‌ی خرید و فروش بهتری داشته باشند. این بخش همچنین مقالات آموزشی، راهنمای خرید و مقایسه وسایل نقلیه متنوعی دارد که کمک می‌کند شما نیز به یک متخصص و کارشناس خودرو تبدیل شوید.

رکاب

علاوه بر وب سایت رکاب، کاربران می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار رکاب نیز از تمام خدمات این سایت استفاده کنند. اپلیکیشن رکاب را برای اندروید از کافه ‌بازار یا گوگل پلی و اپلیکیشن رکاب برای iOS را از سیب‌ اپ دریافت کنید.

فال روزانه : فال امروز 6 شهریور

بدون دیدگاه


فال امروز 6 شهریور – 27 aug از صبح تا پایان شب بر شما چه خواهد گذشت؟!… فال‌های پیشنهادی امروز آلامتو : فال سفر – فال ماه تولد – فال هفته فروردین: بازی كردن نقش یك گزارشگر تبلیغاتی كاری نیست كه شما به عنوان كاری تفریحی انجام دهید، اما ظاهراً امروز چاره دیگری جز انجام […]

The post فال روزانه : فال امروز 6 شهریور appeared first on آلامتو.


Parsley amazing benefits

در صورتی که رژیم غذایی شما فاقد جعفری است بهتر است همین الان در خرید مواد غذایی خود تجدید نظر کنید و این سبزی شگفت انگیز را در لیست خرید قرار دهید.

جعفری یکی از سبزیجاتی است که ما کمتر به آن بها می دهیم، اما اگر مزایای آن را بدانید بدون شک همانند سایر سبزیجات برایش ارزش قائل می شوید. در این مطلب ما فواید جعفری برای پوست و مو را برمی شماریم و به اینکه چطور می تواند زندگی شما را بهبود بخشد اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

جعفری چیست؟

یک گیاه گلدار که بومی منطقه مدیترانه است و به طور گسترده به عنوان ادویه، گیاه و سبزی کشت می ‌شود. همچنین جعفری با عنوان Ajmood در هند، Achu Mooda در کانادا و Kothambeluri در مالایالام شناخته می شود.

جعفری به طور گسترده در غذاهای اروپای شرقی، اروپایی و آمریکایی به کار می ‌رود. این گیاه به رنگ سبز روشن است و یک گیاه دو ساله در مناطق معتدل و یک گیاه سالانه در مناطق استوایی و نیمه استوایی است.

مزایای گیاه جعفری برای پوست

مزایای گیاه جعفری برای پوست

ویژگی‌های مراقبت از پوست جعفری خیلی شناخته‌شده نیستند و به شدت دست‌ کم گرفته می‌ شوند. فواید جعفری برای پوست را می توان به ویژگی ‌های آنتی‌اکسیدان آن و مقدار بالای ویتامین C آن نسبت داد. این گیاه به التیام زخم‌ ها کمک می‌کند، مزایای ضد پیری دارد و حتی به جلوگیری از آکنه و جوش کمک می‌ کند.

 • کاهش چین و چروک، خطوط و جای زخم‌ ها

از آنجا که ویتامین C به طور طبیعی در بدن وجود ندارد، باید آن را به مقدار کافی از طریق غذا مصرف کنیم. مقدار بالای ویتامین C در جعفری ، پوست را از درون تغذیه می ‌کند تا خطوط، چروک‌ها و زخم‌ها را کاهش دهد .

مصرف جعفری ، تولید کلاژن را در پوست تحریک می ‌کند و تولید و تکثیر سلولی را ارتقا می ‌دهد. این منجر به رشد سریع ‌تر پوست که منجر به پوست بدون لکه، صاف و از همه مهم ‌تر، حذف چین و چروک و خطوط می شود. جعفری همچنین دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان ها است که پوست ما را از آسیب های رادیکال آزاد محافظت می کند و علائم پیری مانند خطوط و چین و چروک را به تاخیر می اندازد

 • التیام جراحت و زخم

جعفری شامل بتا کاروتن است که به ویتامین A برای نگهداری مناسب و ترمیم پوست کمک می کند.

در نتیجه، خوردن جعفری، الاستیسیته پوست را بهبود می ‌بخشد، که این امر چین را به تاخیر می‌اندازد و باعث تسریع فرآیند التیام زخم می ‌شود

 • از بین بردن حلقه ‌های تیره زیرچشم

جعفری کارهای شگفت انگیزی برای پاک کردن حلقه های تیره زیر چشم می کند.

این گیاه شامل مقدار زیادی ویتامین C، کلروفیل و ویتامین K است که به روش ن‌شدن پوست زیر چشم ‌ها کمک می ‌کند و پف زیر چشم را کاهش می ‌دهد. استفاده از جعفری برای این درمان کاملا ساده است.

فقط یک مشت جعفری را فشار دهید تا عصاره آن رابگیری سپس با یک قاشق چای خوری ماست مخلوط کنید و مخلوط را به مناطق زیر چشم خود بمالید. شما حتی می‌ توانید توپ‌ های پنبه ‌ای را در عصاره جعفری بخیسانید و آن‌ ها را به مدت ۱۰ دقیقه زیر چشم ‌ها نگاه دارید.

این کار را دو بار در هفته انجام دهید تا حلقه‌ های تیره زیر چشم تان را کاهش دهید.

همچنین بخوانید: درمان سیاهی زیر چشم
 • محافظت ضد باکتری و ضد قارچی از پوست

روغن های فرار در جعفری، به ویژه یوژنول، اثرات ضد باکتری و ضد قارچی دارند که برای درمان آکنه، جوش و آلودگی پوست و ضدعفونی منافذ مفید هستند. روغن جعفری به راحتی در بازار موجود است.

هرگز روغن جعفری را به طور مستقیم به چهره اعمال نکنید زیرا می تواند پوست را بسوزاند. آن را با یک روغن حامل مانند روغن زیتون یا بادام رقیق کنید و سپس آن را روی صورت بمالید. اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.

 • پوستی درخشان و روشن برایتان به ارمغان می آورد.

مصرف جعفری به طور فراوان به متعادل کردن ترشح چربی اضافی در پوست چربی کمک می‌ کند. هم چنین در جهت تمیز کردن منافذی که ممکن است منجر به ظهور آکنه شوند، موثر است. روی موجود در جعفری ، التهاب پوست را کنترل کرده و بازسازی پوست را افزایش می ‌دهد. هم چنین قرمزی پوست را کاهش داده و لک ه‌ها را از بین می ‌برد

برای درست کردن یک تونر جعفری کافیست یک دسته از برگ جعفری بردارید و با استفاده از چنگال عصاره آن را بگیرید. آب جوش را به آن اضافه کرده و آن را کنار بگذارید تا خنک شود. حالا، یک قاشق سوپ خوری آب لیمو، سه قطره روغن درخت چای و سه قطره روغن اسانس رزماری را به آن اضافه کنید. شما حتی می ‌توانید این تونر را در یخچال نگه دارید. زمانی که مورد نیاز است ، یک توپ پنبه را در آن فرو کنید و سپس به صورت دایره‌ ای روی صورت خود بمالید.

این تونر یک پاک کننده عالی است و به تعادل سطوح pH پوست و کشتن باکتری ‌ها کمک می‌ کند. هم چنین پوست چرب و التهاب پوست را درمان می‌کند.

 • بهبود سلامت کلی پوست

جعفری حاوی مواد معدنی نظیر کلسیم، پتاسیم، منگنز، مس و روی است که برای حفظ پوست سالم ضروری هستند. عصاره را از برگ‌ها استخراج کرده و آن را با ۲۰۰ میلی ‌لیتر آب مخلوط کنید. این معجون را روزانه بنوشید تا پوست سالم داشته باشید.

 • جلوگیری از آکنه و جوش

افراد با انواع پوست مختلط یا چرب می ‌توانند برای جلوگیری از آکنه و جوش، از تونر جعفری استفاده کنند

کمی جعفری در یک کاسه بریزید و با یک قاشق یا چنگال آن را له کنید. دو قاشق چای خوری عسل را به آن اضافه کنید و آن را کاملا با هم مخلوط کنید تا وقتی که عسل سبز شود. سپس ترکیب آماده شده را به صورت خود بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه آن را بشویید. پس از شستن کرم مرطوب کننده را به صورتتان بزنید.

عسل و جعفری هر دو حاوی خواص ضد باکتری هستند که جوش ‌ها را درمان می ‌کنند و پوست را صاف نگه داشته و تغذیه می‌ کنند. از برگ‌ های جعفری تازه به جای جعفری خشک ‌شده برای آماده ‌سازی این تونر استفاده کنید.

 • پاک کننده طبیعی پوست صورت

شما همچنین می توانید جعفری خشک شده را به عنوان درمان صورت استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری از برگ های جعفری خشک را بردارید و به 200 میلی لیتر آب اضافه کنید. به مدت حداقل ۲۰ دقیقه بجوشانید و سپس از روی شعله بردارید و بگذارید مخلوط به دمای اتاق برسد و سرد شود.

شما می‌توانید یک یا دو بار در روز برای شستشوی صورت تان از این آب استفاده کنید. یک روز آب تمیز روزانه را آماده کنید تا بیش‌ترین سود را به دست آورید. برای اینکه از خواص این محلول حداکثر استفاده را ببرید ، آن را روزانه تهیه کنید.

 • جلوگیری از لکه های تیره و تغییر رنگ پوست

جعفری برای کاهش ظهور لکه های تیره و تغییر رنگ پوست مفید است. یک پکیج صورت شامل جعفری، عسل و عصاره لیمو می ‌تواند به طور موثر خال‌های تیره را پاک کرده و تغییر رنگ پوست را درمان کند .

یک دسته متوسط از برگ ‌های جعفری را بردارید و در آب گرم خیس کنید. سپس ن‌ ها را خرد کرده و با هاون له کنید. یک قاشق چای خوری آبلیمو و یک قاشق غذاخوری عسل خام را به آن اضافه کنید و خوب له کنید.

پوست خود را با پاک کننده ملایم پاکسازی کنید و سپس این مخلوط را بر پوست، به ویژه روی جوش‌ های سر سیاه قرار دهید. اجازه دهید که ۲۰ دقیقه روی صورتتان بماند و سپس صورتتان را بشویید. این بسته صورت، پوست را تازه می‌ کند.

 • اعمال به عنوان یک پاک کننده موثر

مقداری برگ جعفری را با ماست ترکیب کنید وآن را به صورت خمیر نرم شکل دهید. یک قاشق چای خوری بلغور جو دو سر و چند قطره روغن درخت چای به آن اضافه کنید. ماسک را روی صورت تمیز و گردن تان بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند.

پس از گذشت 15 دقیقه آن را بشویید و خشک کنید. این بسته صورت را سه بار در هفته برای پاک کردن سلول‌های مرده پوست و خاک از روی صورت بمالید.

 • تسکین پوست تحریک شده

به منظور تسکین تحریک پوست برگ های خشک شده یا تازه جعفری را روی پوست تحریک شده یا محل نیش حشرات بگذارید.

برای درمان و تسکین جوش هم، برگ جعفری را در آب بجوشانید و آن را برای چند ساعت روی قسمت ‌های آسیب دیده قرار دهید. این کار، کک و مک و لکه ‌ها را نیز کاهش می دهد. استفاده از روغن دانه جعفری می ‌تواند به درمان کبودی‌ ها کمک کند.

خواص شگفت انگیز جعفری برای زیبایی مو

خواص شگفت انگیز جعفری برای زیبایی مو

 • حفاظت از ریزش مو

کمبود برخی از مواد مغذی مهم منجر به ریزش مو یا ضعیف شدن موها می شود، جعفری سرشار از این مواد مغذی است و از این رو از ریزش مو جلوگیری می کند. این گیاه مفید به طور سنتی به عنوان داروی نیروبخش برای ضد عفونی کردن پوست سر و کنترل ریزش مو استفاده می ‌شود. این گیاه، حاوی اپی ژنین است، آنتی اکسیدان فلاونوئیدی که با تنظیم ژن TGF-beta۱، ریزش مو را کنترل می ‌کند.

مقداری از ساقه جعفری را به صورت پوره درآورید و ۱۰۰ میلی ‌لیتر آب به آن اضافه کنید. این داروی نیروبخش را بر روی پوست سر مرطوب خود بمالید و سپس موهایتان را در یک حوله بپوشانید و به آن اجازه دهید تا یک ساعت در همین حالت بماند. س از گشت این زمان آن را با شامپو بشویید.

 • کمک به حفظ رنگ موی طبیعی

جعفری حاوی مقدار زیادی مس است که به حفظ رنگ طبیعی مو کمک می کند. برای این کار هم می توانید به صورت موضعی اعمال کنید و هم به مقدار زیاد آن را به رژیم غذایی تان اضافه کنید.

جعفری در افزایش رشد مو بسیار مفید است. پودر دانه های جعفری را روی پوست سرتان بمالید و آرام پوستتان را با آن ماساژ دهید. این کار باعث گردش خون پوست و افزایش رشد مو می شود. برای داشتن موهایی بلند این کار را دو بار در هفته به مدت دو ماه تکرار کنید.

 • کمک به درمان شوره سر

اگر می خواهید از شر شوره سر خلاص شوید مو‌های خود را با برگ جعفری خیسانده بشویید.

در صورتی که بیش از حد از جعفری استفاده شود، عوارضی جانبی در پی خواهد داشت. از جمله عوارض جانبی جعفری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

حساسیت پوستی: مالیدن روغن دانه جعفری بر روی پوست می ‌تواند آن را به آفتاب حساس کرده و موجب خارش پوست در برخی افراد شود. در نتیجه پیش از استفاده با پزشک خود مشورت کنید.

مسائل مربوط به بارداری و شیردهی: درست است که مصرف متعادل جعفری خطری ندارد اما در موارد استفاده بیش از حد آن در طول دوران بارداری یا شیردهی می تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد.

فشار خون بالا: در برخی موارد ممکن است جعفری موجب افزایش سدیم بدن شده و سطح فشار خون را بالا ببرد. از این رو، اگر سابقه فشار خون دارید ، احتیاط کنید و با پزشک خود مشورت کنید.

بیماری‌های کلیوی: اگر چه جعفری سلامت کلیه را بهبود می ‌بخشد، مطالعات ویژه ‌ای نشان می‌ دهند که می ‌تواند وضعیت را بدتر کند. در این مورد با دکتر خود صحبت کنید.

اثر متقابل در عمل جراحی: جعفری ممکن است سطح گلوکز خون را کاهش داده و در طول جراحی با کنترل قند خون تداخل داشته باشد . حداقل ۲ هفته قبل از عمل جراحی مصرف جعفری را متوقف کنید.

آخرین دیدگاه‌ها

  پیوندها

  دسته‌ها