اجرای برنامه های اقتصادی دولت در مناطق باید مورد توجه فرمانداران و بخشداران باشدبه گزارش ایرنا منوچهر حبیبی شامگاه شنبه در نشست فرمانداران و بخشداران با استاندار قزوین افزود: فرمانداران و بخشداران به عنوان نمایندگان دولت و نظام جمهوری اسلامی در بخش ها و مناطق باید برای تحقق اهداف دولت تلاش نماینده و هیچگونه کوتاهی و تقصیری در این خصوص پذیرفته نخواهد بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تلاش می‌کنیم با برگزاری منظم نشست های ستاد تنظیم بازار بر قیمت کالاها نظارت داشته باشیم چون وضعیت بازار و قیمت ها در ارزیابی مردم از عملکرد دولتمردان بسیار موثر است.
این مسئول گفت: مسئولان هیچ دخالتی در بازار ندارند اما با نظارت خود در خصوص حفظ کیفیت و کنترل قیمت اجناس تلاش می کنند.
وی همچنین به فرمانداران و بخشداران توصیه کرد: در خصوص قیمت 10 کالای اساسی در سطح شهرستانها با نظارت خود وارد عمل شوند و از مدیران شهرستانی مرتبط در این خصوص گزارش هفتگی دریافت نمایند.
حبیبی همچنین از فرمانداران و بخشداران خواست نسبت به کیفیت و قیمت نان نظارت بیشتری داشته باشند چون گله مندی مردم در این خصوص بیشتر گزارش شده است.
وی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم گفت: برنج، روغن، شکر و گوشت قرمز در این ماه با توجه به فرارسیدن ماه محرم در هیئت‌ ها بسیار مورد نیاز است و باید در خصوص قیمت های آنها و توزیع آنها در سطح شهرستان دقت بیشتری صورت گیرد.
وی به فرمانداران گوشزد کرد: ارتباط خود را با واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی تقویت کرده و حتما نسبت به تعدیل نیرو حساسیت داشته باشند و از واحدهای تولیدی در این خصوص توضیح بخواهند.
معاون هماهنگی اقتصادی استاندار قزوین افزود: براساس مقررات هیچ دستگاه خدمات رسانی حق ندارد بدون هماهنگی با مسئولان ارشد استان و فرمانداران نسبت به قطع خدمات خود از واحدهای تولیدی اقدام کند و حتی دستگاه قضایی نیز طبق هماهنگی های صورت گرفته از احضار مدیران عامل شرکت های واحدهای تولیدی اجتناب خواهد کرد.
وی ادامه داد: این مهم در راستای حمایت از سرمایه گذاری و تثبیت اشتغال و تولید در استان مصوب شده است تا شاهد شکوفایی اقتصادی و رونق تولید در استان باشیم.
حبیبی ادامه داد: همچنین طرح ضربتی تسهیلات ازدواج تا 15 مهر مادر استان تمدید شده است و باید اطلاع رسانی لازم در این خصوص صورت گیرد .
وی ادامه داد :فرمانداران و بخشداران باید تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد و سازمان بهزیستی را که از 15 به 20 میلیون افزایش یافته رصد کنند و به صورت هفتگی در این خصوص از مسئولان ذیربط گزارش گیری کنند.
این مسئول ادامه داد: همچنین بهای محصولات استانی شامل کلزا و جو به صورت صددرصد به کشاورزان پرداخت شده ولی میزان هزینه گندم پرداخت شده 50 درصد است و سایر نیز در آینده ای نزدیک پرداخت خواهد شد.
وی در پایان گفت: همچنین خرید تضمینی کشمش از امروز در استان به قیمت 27 هزار ریال ابلاغ شده است.
6101*3013
خبرنگار: هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید